НБУ зайнявся підозрілими грошовими переказами

Author ulex    Category UA-net     Tags

Національний банк затвердив концепцію впровадження нагляду за платіжними системами та системами розрахунків. У разі порушення встановлених вимог Нацбанк має намір ініціювати зміни в діяльності такого оператора.
“В українській практиці, як правило, 90% переказів йде через банки. У сфері діяльності НБУ перебуває непрямий контроль за відмиванням брудних грошей. І Нацбанк будує свої нормативні акти таким чином, щоб банки мінімізували підозрілі операції. Тому лочічно, що Національний банк хоче втрутитися в систему переказів без відкриття рахунків для того, щоб розуміти, які обсяги грошових коштів приходять і йдуть з України. У цих системах приховано досить великий рівень зловживань. І це питання назрівало давно “, – зазначив в ексклюзивному коментарі UBR.UA Віталій Шапран, заступник директора РА, фінансовий аналітик.

Національний банк України (НБУ) затвердив концепцію впровадження нагляду за платіжними системами та системами розрахунків, які функціонують в Україні, повідомляється на веб-сайті центрального банку з посиланням на постанову НБУ від 15 вересня №426.
“Метою нагляду (оверсайта) за платіжними системами є надійність і ефективність платіжних систем у забезпеченні переказу коштів і розрахунків за фінансовими інструментами. Для досягнення цієї мети Нацбанк повинен встановити вимоги, яким повинні відповідати платіжні системи”, – говориться в документі.
Згідно з ним, у разі невідповідності платіжної системи встановленим вимогам Нацбанк має намір ініціювати зміни в діяльності такого оператора.  У зв’язку з цим НБУ залишає за собою право, зокрема, здійснювати перевірки операторів ринку, накладати штрафи на керівництво платіжної системи, її членів та учасників, обмежувати або припиняти здійснення окремих видів операцій з високим рівнем ризику, а також скасовувати узгодження правил платіжної системи в разі виявлення фактів невідповідності її роботи встановленим вимогам.

“Через окремі платіжні системи проходять значні грошові потоки, тому порушення в роботі цих систем, невиконання одним або декількома членами, учасниками платіжної системи своїх зобов’язань можуть призвести до системної ризику, негативно вплинути на стабільність фінансової системи, підірвати довіру суспільства до грошей”, – пояснюється в документі причина введення нагляду.
У постанові також вказується, що протягом останніх років на вітчизняному ринку спостерігається активний розвиток міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами, кількість яких перевищили 30. При цьому членами та учасниками міжнародних платіжних систем є переважна більшість українських банків, окремі небанківські фінансові установи: кількість і суми транскордонних та внутрішньодержавних операцій, що здійснюються з використанням міжнародних платіжних систем в Україні, щороку збільшуються.

За даними ubr.ua

Прокоментувати

Недавні записи

Архів