Люди проміняли пам’ять на Інтернет

Author kumusja    Category Internet     Tags

Ми використовуємо Інтернет як «зовнішню пам'ять» точно так само, як комп'ютери використовують зовнішній жорсткий диск, з'ясували вчені.

Інтернет, а не пам'ять, стає головним джерелом інформації. Сучасна людина пам'ятає, де шукати потрібну інформацію, а не саму інформацію.

До таких висновків прийшли вчені з Гарвардського університету, Університету Медісона і Колумбійського університету, провівши серію тестів, пише The Daily Mail. Спочатку дослідники протестували випробуваних на предмет того, швидше вони дізнаються слова, пов'язані з комп'ютерами, ніж інші слова.

Потім провели тест, що визначає, наскільки добре люди запам'ятовують ту інформацію, яку вони зазвичай десь дивляться. Третій і четвертий тести виявили, наскільки добре люди запам'ятовують, де шукати необхідну інформацію онлайн і чи дійсно вони більше пам'ятають розташування інформації, ніж фактичні дані, які вона містить.

«Люди не докладають активних зусиль, щоб запам'ятати інформацію, якщо вони впевнені, що потім можуть її знайти», – йдеться в дослідженні. Поява Інтернету і пошукових систем спростили доступ до інформації.

Людині не доводиться докладати неабияких зусиль, щоб дізнатися щось. Маючи вихід в інтернет, випробувані краще запам'ятовували не деталі інформації, а місце, де її можна подивитися. Інтернет став основною формою зовнішньої, або транзактівной пам'яті, яка зберігається колективно.

За даними internetua.com

Прокоментувати

Недавні записи

Архів