Інтернету виповнилось 20 років

Напередодні виповнилося 20 років з дня появи інтернету – рівно два десятки років тому Тім Бернерс Лі (Tim Berners-Lee) розмістив повідомлення з коротким описом публічного гіперпосилання, яке вело на перший в історії людства публічний веб-сервер. З того часу почалася ера інтернету, в якій світ продовжує жити до сих пір.

Бернерс Лі створив первинну модель World Wide Web. Згодом були розроблено універсальний ідентифікатор документів (Universal Document Identifier, UDI), мова розмітки HTML і протокол HTTP.

До кінця 1991 року веб-сервери з'явилися в деяких європейських організаціях. У Стенфордському центрі лінійного прискорювача навіть почав функціонувати комп'ютер, що забезпечував роботу Web. У підсумку до листопада 1992 року у світі існувало 26 веб-серверів, через рік їх стало у вісім разів більше.

В даний час, за деякими оцінками, Мережа Інтернет включає в себе, щонайменше, 17910000000 веб-сторінок, проіндексованих пошуковими службами і близько 50 млрд, якщо вважати сторінки, пов'язані з внутрішніми мережами або ж не проіндексовані.

Всесвітня павутина перетворилася на величезне сховище знань і даних, ставши для багатьох людей основним робочим інструментом і джерелом інформації.

Як буде виглядати інтернет ще через 20 років? На це питання ніхто не зможе відповісти, адже розвиток технологій часом відбувається дуже непередбачувано. Можливо, нас чекає ера 3D-принтерів, коли звичні речі можна буде скачувати в інтернеті і замість тривалого походу в магазин отримувати їх за кілька хвилин. Можливо, інтернет захопить доповнена реальність.

З упевненістю можна сказати, що Всесвітня павутина інтернет буде всюди, і роль веб-додатків помітно зросте. Операційна система стане тонким прошарком між браузером і комп'ютером. Більш того, не виключено, що з'являться повноцінні віртуальні ОС, за допомогою яких можна пограти в улюблені ігри, не завантажуючи їх на свій комп'ютер. Також впадає у вічі поступовий відхід від зберігання даних і навіть будь-яких операцій з обробки даних на своєму комп'ютері. За хмарами та хмарними обчисленнями –  майбутнє.

Користувачів чекає перетворення комп'ютера в універсальний комунікатор без більшості встановлених зараз програм, грядуть часи жорсткої конкуренції сервісів і збільшення їх ролі.

За даними  dailycomm

Прокоментувати

Недавні записи

Архів