Інтернет стане безкоштовним?

Author ulex    Category Internet     Tags

Творець концепції сучасного інтернету Тім Бернерс-Лі каже, що з його точки зору доступ в інтернет повинен бути у кожного жителя планети, причому безкоштовно.

Бернерс-Лі, щоправда, робить застереження, що мова йде не про високошвидкісний безлімітний ШСД, а  базовий низькошвидкісний інтернет, який повинен бути доступний абсолютно кожному жителеві планети “за замовчуванням”.
Подібна політика на думку винахідника WWW – це не популізм, так як сучасний Інтернет відкриває для багатьох малозабезпечених людей можливості отримати освіту, послуги лікаря і просто дізнатися про ситуацію в країні і в світі. На сьогодні доступ до інтернету має лише п’ята частина людства.

“Щодо інших 80% людей, я б хотів бачити людей, підключених до найдешевших тарифних планів і значну частину населення планети, що одержує базовий набір інтернет-послуг безкоштовно”, – сказав він на конференції Nokia World в Лондоні.
За його словами, допомогти в цьому можуть стрімко зростаючі за охопленням бездротові мобільні мережі. “Звичайно, є безліч людей, яким необхідно спочатку дати доступ до чистої води і нормального харчування, а вже потім говорити про інтернет, але як би там не було, до тих пір, поки ці люди не будуть включені до складу інтернет-спільноти, вони не стануть членами сучасного глобального суспільства “, – упевнений Бернерс-Лі.
“Доступ до інтернету дозволить бідним людям створювати їхні власні спільноти та обмінюватися інформацією про охорону здоров’я, сільське господарство і бізнес”, – говорить він.
Щоправда, визнав він, поки що це неможливо, тому що навіть самий дешеві варіанти мобільного інтернету занадто дорогі для малозабезпечених. Втім, Бернерс-Лі бачить потенціал для зниження цін з однієї сторони в розвитку інфраструктури провайдерів, а з іншого – у зниженні податкового навантаження на компанії, що надають “інтернет для бідних”. “Мені було б дуже приємно, якщо б всі про це подумали”, – резюмував він.

За даними toneto.net

Прокоментувати

Недавні записи

Архів