IDC: ринок публічних хмар за п’ять років зросте у три рази

Author kumusja    Category Обчислення у хмарі     Tags

До 2015 р. глобальний ринок публічних хмарних сервісів виросте з $ 21,6 млрд до $ 72,9 млрд. Локомотивом зростання залишаються США, на які доведеться половина глобальних хмарних витрат. У той же час, не всі експерти поділяють оптимізм IDC, оскільки ринок публічних сервісів SaaS сьогодні перебуває лише на стадії становлення.

Відповідно до останнього звіту IDC «Прогноз по всесвітнім і регіональним публічних хмарних ІТ-сервісах на 2011-2015 роки» (Worldwide and Regional Public IT Cloud Services 2011-2015), протягом найближчих п’яти років ринок публічних хмарних обчислень буде рости зі швидкістю 27,6 % в рік і збільшиться з $ 21,6 млрд в 2010 р. до $ 72900000000 в 2015 р.

Хмарні обчислення не просто будуть приносити більше грошей, але і вплинуть на розвиток технологій та бізнесу. «Хмарні сервіси тісно пов’язані з іншими проривними технологіями, такими як мобільні пристрої, бездротові мережі, аналітична обробка великих масивів даних і соціальні мережі, які зі свого боку сприяють зростанню хмарних сервісів, – говорить Франк Генс (Frank Gens), старший віце-президент і головний аналітик IDC. – Ці технології зіллються і утворять третю платформу галузі, на якій буде вибудовуватися довгостроковий розвиток ».

Згідно IDC, «першою платформою» в ІТ були мейнфрейми, а «другою платформою» – персональні комп’ютери. У майбутньому зможуть бути успішними лише ті постачальники, які зможуть вчасно адаптувати свій бізнес для «третьої платформи». За прогнозами IDC, в 2015 р. 1 / 7 частину витрат на готове ПЗ, сервери і зберігання даних буде пов’язана з публічними хмарними пропозиціями. Це обумовлено тим, що витрати на публічні хмарні сервіси в даний час ростуть в 4 рази швидше, ніж глобальний ІТ-ринок в цілому.

Аналітики IDC відзначають також, що США будуть залишатися основним споживачем хмарних сервісів: на Америку буде припадати 50% глобального ринку публічних хмарних послуг. Проте Західна Європа і АТР теж будуть сприяти розвитку ринку: «Зокрема, IDC виявила, що в АТР і Західній Європі постачальників хмарних сервісів більше, а витрати користувачів вище, ніж уявлялося раніше», – наголошується на сайті компанії.

На думку Сергія Боровикова, керівника департаменту Softline Cloud Services, оцінки IDC можна поширити і на Росію. «Що стосується темпів зростання ринку публічних хмарних обчислень, то цифри цілком відповідають дійсності. Ми плануємо не менш ніж двократне зростання щодо 2010 р., ринок демонструє активність, і ми не можемо її ігнорувати, наприклад, оборот по сервісах Google за останній фінансовий рік збільшився у 8 разів », – відзначає представник Softline.

Примітно, що 3 / 4 витрат на публічні хмарні сервіси будуть пов’язані з сегментом SaaS. Витрати на хмарні сервіси, пов’язані з апаратним забезпеченням (сервери та системи зберігання даних), будуть переважно пов’язані зі створенням інфраструктури постачальниками SaaS. У той же час, в категорію SaaS, за класифікацією IDC, включаються не тільки програми, але і хмарні засоби розробки (які зазвичай відносять до сегмента PaaS) і ПО інфраструктурного призначення.

За даними saasworld.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів