iCloud – безкоштовний онлайн-комп’ютер

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Шведська компанія Xcerion запустила відкрите бета-тестування свого сервісу ICloud, який поєднує в собі переваги «хмарних обчислень» з можливістю автономної роботи і функціями магазину додатків на зразок iTunes App Store компанії Apple. Сервіс ICloud дає кожному користувачеві особисте місце для зберігання будь-яких даних, власну робочу середу і практично будь-які потрібні програми.

За задумом розробників, сервіс ICloud призначений для тих, хто сьогодні виходить в Інтернет з комп’ютерних клубів та Інтернет-кафе, а також для тих, хто активно переходить з настільного ПК на більш компактні пристрої, включаючи нетбуки, смартфони та Інтернет-планшети. Крім вільного місця для зберігання даних, як у безлічі інших сервісів, ICloud пропонує повний набір програм для роботи з цими даними. Зокрема, в особистому робочому середовищі ICloud доступні мультимедійні програвачі, інструменти розробки, офісні додатки, графічний редактор, ігри, календар, поштова програма, клієнт миттєвого обміну повідомленнями, програма для систематизації фотоархіву і багато іншого.

В основі індивідуального робочого середовища сервісу ICloud лежить унікальна платформа XIOS (Xcerion Internet Operating System). Ця платформа заснована на базі віртуальної машини, в якій всі програми та системні компоненти побудовані на технології XML і тому не залежать від серверної і клієнтських операційних систем. Для роботи із середовищем ICloud не потрібно нічого, крім сучасного повнофункціонального веб-браузера, правда, на поточний момент повна сумісність забезпечується тільки для Internet Explorer і обмежена – для Firefox.

Зараз сервіс ICloud надається російською, англійською, китайською, іспанською, португальською, німецькою та філіппінському мовами. Сервіс пропонує 30 безкоштовних додатків і 20 безкоштовних віджетів, а також утиліту для резервного копіювання даних віртуального ПК на базі технології WebDAV. Надалі в середовищі ICloud планується організувати систему продажу та оренди комерційних додатків, пише Ferra.ru.

Цікаво, що за компанією Xcerion стоїть венчурна інвестиційна компанія Northzone Ventures, до складу якої входять справжні легенди IT-світу – Лу Пераццолі (Lou Perazzoli), один з творців архітектури Windows NT, і колишній генеральний менеджер групи Microsoft Core OS Джон Коннорс (John Connors ), партнер в компанії Ignition Partners, а також колишній фінансовий та IT-директор Microsoft, а з ними і Террі Дрейтон (Terry Drayton), засновник і колишній генеральний директор компанії HomeGrocer.com. Крім того, вже зараз сервіс ICloud співпрацює з компанією Akamai, яка надає цьому сервісу ресурси 25 000 своїх серверів по всьому світу.

За даними itnews.com.ua

Прокоментувати

Недавні записи

Архів