Photofly: веб-сервіс, який створює 3D-моделі за фотографіями

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Компанія Autodesk представила чорновий варіант нового сервісу під назвою Photofly, яка, як виявляється з прес-релізу, дозволяє “з легкістю створювати тривимірні моделі з фотографій”.

Суть в наступному: Photofly – це веб-сервіс, технічна демонстрація технології, яка дозволяє автоматично або з мінімальним втручанням людини створити тривимірну модель будь-якого об’єкта на основі масиву його фотографій.

На перший погляд складається враження, що Photofly нагадує Microsoft Photosynth … У деяких аспектах так і є, але диявол криється в деталях: хоч і Photosynth, і Photofly формують хмару точок на базі фотографій, кінцевий результат Photosynth – це “тривимірна декорація”, яку можна тільки переглядати (хоча і в чималих подробицях), в той час як Photofly подає на блюдечку з блакитною облямівкою тривимірну модель, яку можна редагувати і так і сяк.

Алгоритм простий (принаймні, з точки зору користувача): сфотографуйте потрібний об’єкт з декількох сторін і … І все, цілісну мозаїку і подальше перетворення в тривимірну модель сервіс здійснить сам, майже без участі людини.

Чим більше референсних зображень, тим краще. Якщо мова йде про кругове фотографування, то рекомендований крок повинен становити не більше 10 градусів,  так, щоб калібрувальний сервіс камери завод міг вирахувати всі перехльости і зібрати єдине зображення. А на його підставі – згенерувати хмару точок і масив віртуальних камер, по одній на кожну фотографію (для чого і потрібні ресурси “хмари”).

Хмара точок і віртуальні камери разом утворюють так звану “Фото Сцену”. Робота безпосередньо з “фотосценою” здійснюється вже за допомогою редактора  – безкоштовної (до 1 серпня 2011 року) клієнтської програми для проекту Photofly.

І ось коли “фотосцена” готова, користувачеві доводиться ворушити мізками і руками: як у звичайному тривимірному редакторі розставляти у вікні Фото Сцена опорні точки, задавати масштаби і т.д.

За даними computerra.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів