Хмарні провайдери ховають дані від замовників

Одним з головних досягнень хмарних технологій стало те, що бізнес може зберігати на віддалених серверах значний обсяг даних. Необхідною умовою цього є повна довіра між замовником і провайдером.

Однак, недавнє дослідження компанії Icomm Technologies виявило, що більшість хмарних дата-центрів – 70% – не повідомляють власникам, де фізично зберігаються їх дані. "Якщо хмарний сервер знаходиться за межами Росії, то виникає питання з транскордонною передачею даних та їх зберіганням за кордоном. Це може бути не настільки значущим для середнього та малого бізнесу, але для великих компаній, а тим більше для держструктур, це може стати визначальним фактором в питанні вибору рішення і надає його провайдера ", – обгрунтував важливість цього параметра Тимофій Толпежніков, начальник відділу розвитку продуктів і послуг фіксованого зв'язку компанії" ВимпелКом ".

Icomm Technologies запросили дані про фізичне місцезнаходження хмарних серверів у 20 провідних компаній, що надають подібні послуги. Отримати однозначну відповідь безпосередньо – через сайт компанії або при першому контакті – вдалося лише в 30% випадків. Решта провайдери розкривали місцезнаходження своїх серверів не так охоче або не робили цього зовсім.

Питання про місцезнаходження даних став особливо актуальний після того, як ураган "Сенді" вдарив по кільком дата-центрам, які знаходяться в Нью-Йорку. В результаті, доступ до багатьох сайтів був обмежений. Як вважають аналітики Icomm, відомості про фізичне розташування даних опинилися б у такій ситуації дуже корисними для їх власників. Крім того, трапляються катастрофи юридичної толку, в разі яких необхідно знати, де і під чиєю юрисдикцією знаходяться дані, і за якими законами їх будуть оцінювати.

"Перш за все, від мережевого розташування даних щодо обчислювальних потужностей (тобто від архітектури рішення) залежить продуктивність додатків. Більшість сучасних додатків, подразумевающих велика кількість звернень (навіть з відносно невеликим трафіком), вкрай чутливі до можливих затримок в каналі між даними і процесором, швидкість їх роботи при таких затримках помітно знизиться і це може бути критично. Другий момент – це можливі законодавчі обмеження на транскордонну передачу даних (зокрема, персональних) в залежності від того, на території якої держави фізично розміщуються дані. Третій пов'язаний з можливим обмеженням доступу органів влади до даних (при фізичному розміщенні даних на території іншої держави), що для багатьох компаній безперечний плюс, але для держави, безумовно, мінус ", – зазначив Сергій Міщук, технічний директор компанії DataLine.

Провайдери хмарних сервісів надають бізнесу вигідні умови зберігання значних обсягів даних, однак самі вони також шукають найбільш вигідні умови для фізичного розміщення цих даних. Будь-яка країна, яка надає кращі умови оренди, стає вірогідним кандидатом на розміщення серверів, навіть якщо її законодавство проти кіберзлочинності і передачі особистих даних при цьому далеко не досконале.

"Наше дослідження показує, що компанії вкрай неохоче діляться інформацією про географічному розташуванні даних і вважають нормальним не говорити про це на своїх сайтах. Це вказує на те, що клієнти найчастіше просто не цікавляться такими деталями і не роблять на компанію ніякого тиску", – пояснив один з авторів дослідження Йен Калленс. "Враховуючи те, що рівень кіберзлочинності у 2012 р. зріс на 24%, бізнесу варто особливо уважно ставитися до того, де і за якими законами зберігаються його дані", – уклав він.

За матеріалами   saasworld.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів