GARTNER оцінити ринок хмарних послуг

 

Підозрюється зростання послуг типу "інфраструктура як сервіс" (IaaS) і "ПО як сервіс" (SaaS), ринок хмарних обчислень, згідно з оцінкою Gardner, може досягти в 2012 р. позначки в 109 млрд. дол

На загальносвітовому ринку хмарних обчислень не видно ознак уповільнення росту, а, за прогнозами Gartner, обсяг ринку загальнодоступних хмарних послуг зросте протягом 2012 р. на 19,6% і досягне величини в 109 млрд. дол, що є наслідком упевненого зростання в сегменті "бізнес-процеси як сервіс" (BPaaS), частка якого на ринку становить 77%. Згідно з прогнозами, цей сегмент виросте з 72 млрд. дол в 2011 р. до 84,2 млрд. в 2012-му. Крім того, великий внесок у загальне зростання ринку вносять послуги категорії "інфраструктура як сервіс", який, за прогнозом тієї ж Gartner, виросте в нинішньому році на 45,4%.

На хмарну рекламу, яку Gartner класифікує як підклас послуг "бізнес-процеси як сервіс", як і раніше буде припадати близько 47% загального обсягу витрат на публічні хмарні послуги, тоді як сегмент послуг "ПО як сервіс", виросте, за припущеннями Gartner, в 2012 р. до 14,4 млрд. дол Обсяг ринку послуг "інфраструктура як сервіс", який ще два роки тому становив менше однієї третини від ринку послуг "ПО як сервіс", може зрівнятися з ним до 2016 р. Сегмент послуг з управлінню хмарами та забезпечення їх безпеки виросте, згідно з прогнозом, до кінця року до 3,3 млрд. дол, тоді як сегмент послуг "платформа як сервіс" (PaaS), також швидко зростаючий, – до 1,2 млрд.

"Загальний обсяг ринку публічних хмарних сервісів в 2011 р. склав 91,4 млрд. дол, і він буде продовжувати рости: в 2016 р. він імовірно досягне 206,6 млрд. дол У міру загального зростання ринку сегмент сервісів" інфраструктура як сервіс "буде займати все більшу його частину. Частка послуг з управління хмарами і їх захисту також буде збільшуватися, – заявив Ед Андресон, директор з наукових досліджень Gartner. – Для планування виходу на специфічні сегменти ринку хмарних обчислень ми рекомендуємо враховувати два фактори: потенційний обсяг сегмента ринку і темпи його зростання. Ці фактори будуть різнитися від сегмента до сегмента, від регіону до регіону і від країни до країни ".

За матеріалами   saasworld.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів