Ера персональних комп’ютерів закінчується

Author kumusja    Category Обчислення у хмарі     Tags

Епоха персональних комп’ютерів добігає кінця, скоро людство буде жити в світі, де відсутнє поняття персональних даних, а необхідність у високопродуктивних машинах просто відпаде.

Коли керівники компаній у Кремнієвій долині заявили про те, що ми вступаємо в «посткомп’ютерну еру», вони мали на увазі не тільки персональні комп’ютери. Адже якщо вірити «посткомп’ютерній теорії», то планшети, смартфони та інші модні сьогодні пристрої теж вийдуть з обігу, ставши неактуальними. Це пояснюється тим, що на світ почнуть з’являтися нові типи пристроїв, які приведуть нас до принципово нового розуміння користувацької електроніки.

У зв’язку з цим слід зазначити, що наша персональна інформація стає все менш персональною, оскільки наші контакти, фотографії та файли поступово переносяться в хмарні мережі. Таким чином, якщо всі дані користувача, а також весь необхідний йому софт переносяться в «хмару», то необхідність у класичних персональних комп’ютерах повністю відпадає. Це приблизно те ж саме, як купувати Hummer тільки для поїздок в продуктовий магазин, вважає Таркан Манер (Tarkan Maner), керівник компанії Wyse Technology. На церемонії Computerworld Honors Program він виступив з промовою, в якій відзначив основні тенденції розвитку світу високих технологій.

Протягом найближчого десятиліття, на його думку, нас чекає поява так званого «контекстного інтелекту», який буде давати адекватні відповіді на поставлені користувачами питання, при цьому система буде розпоряджатись повним набором відомостей про користувача, про його місце розташування, про його уподобання і антипатії. Іншими словами, «контекстний інтелект» відповідатиме в контексті зв’язків користувача в соціальних мережах. Це, безсумнівно, змінить все наше життя.

З паном Манером погоджується голова компанії VMware Пол Маріц (Paul Maritz), він зазначив, що ера персональних комп’ютерів визначалася стратегіями компаній-гігантів на зразок Apple і Microsoft, які все ще знаходяться на лідерських позиціях, слідуючи загальним тенденціям. «Солодко і гірко усвідомлювати, що зараз ця ера добігає кінця», – додав пан Маріц. Згідно з новими правилами гри, поведінка людини в умовах посткомп’ютерної епохи буде визначатися його здатністю коментувати, сортувати і організовувати рух потоків інформації, що надходять з Мережі. І, звичайно, нова епоха буде мати в історії людства не менше значення, ніж епоха персональних комп’ютерів.

За даними internetua.com

Прокоментувати

Недавні записи

Архів