Домашній російський суперкомп’ютер

Минулий тиждень ознаменувався серйозним технологічним проривом, здійсненим російськими розробниками. Відомий Олександр Горлов, творець “Російської операційної системи”, зібрав перший у Росії бюджетний суперкомп’ютер.

В основі суперкомп’ютера – шість процесорів Intel Atom 230 з відповідними материнськими платами. Таким чином, на цю машину можна встановити до 6 операційних систем, не вдаючись до віртуалізації. Відзначається, що всі залізяки об’єднані “конструктивно та програмно” – простіше кажучи, являють собою кластер.

Всі шість материнських плат розміщені в одному старенькому стандартному корпусі типу “міді-тауер” з типовим блоком живлення. Крім “атомних” материнських плат в суперкомп’ютері можна виявити і два дешевих мережевих комутатора D-Link, встановлених на місці приводу для компакт-дисків (очевидно, з їх допомогою материнські плати і об’єднуються “конструктивно”). Живляться комутатори, за словами розробника, від того ж блоку живлення через перетворювач.

Очевидно, Горлов використовував вкрай потужний блок живлення: адже шість материнських плат, навіть оснащених малопотужними процесорами, все одно споживають чимало – особливо якщо врахувати, що в цьому суперкомп’ютері повинно бути і не менше шести жорстких дисків. Ніяких специфічних систем охолодження не передбачено: як стверджує Горлов, “масивний корпус досить ефективно відтягує тепло від плат і хардів і розсіює його без додаткового охолодження”.

На жаль, офіційний сайт Горлова не згадує такого роду кластер быльш детально, тому про всю цю історію ми знаємо, здебільшого, зі слів журналіста hi-tech.mail.ru Антона Ходова, фантазія якого навряд чи поступається фантазії розробника девайса. Наприклад, Ходов гадає, що такий комп’ютер відкриває чудові можливості для геймерів: після невеликого апгрейда вони, на думку журналіста, зможуть грати в комп’ютерні ігри в режимі 4D (тобто, підключивши 4 монітора одночасно). Безумовно, журналіст помиляється: оскільки в комп’ютері використовується 6 материнських плат, при бажанні до нього можна підключити ніяк не менше 6 моніторів, що, звичайно ж, дозволить грати в “Тетріс” в режимі 6D!

Жарти жартами, але насправді немає нічого неможливого в тому, щоб побудувати такого роду домашній обчислювальний кластер. Як приклад можна навести 24-ядерний комп’ютер з 48 гігабайтами оперативної пам’яті, зібраний шведським ентузіастом для 3D-рендеринга. На жаль, цей девайс в жодному разі не є бюджетною, оскільки тут необхідні якісні комплектуючі, потужне охолодження і окремий блок живлення для кожної материнської плати. Зате продуктивність такого пристрою досить значна: наприклад, рендерінг 24 кадрів бурхливого моря у вирішенні 4000?4000 пікселів на звичайному MacPro 2xDualCore Xenon 2.66 Ghz з чотирма гігабайтами пам’яті займає 552 хвилини, а на такому ось саморобному кластері – всього 64 хвилини.

За даними webplanet.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів