Citrix Synergy 2011: Крізь хмари

Author kumusja    Category Обчислення у хмарі     Tags

З 25 по 27 травня в Сан-Франциско пройшла чергова щорічна конференція Citrix Synergy 2011, присвячена розвитку технологій віртуалізації і хмарних обчислень. Слідкувати за нею в режимі реального часу можна було на сайті live.citrixsynergy.com.

Під час конференції акцент було поставлено на рішення, котрі дозволяють здійсниит реальний перехід від настільного комп’ютера до використання хмарної інфраструктури.

Зараз на ІТ-ринку має місце жорстка конкуренція та велика кількість співробітників в компаніях та постійне зростання їх кількості, саме ці фактори впливають на ускладнення ІТ-систем.  Розиток компаній це звичайно великий плюс, але у кожного плюса є свій мінус, в даному випадку це зростання витрат на обслуговування та утримання  таких систем, також слід не забуватипро зрозтання ймовірності помилок. Однак, фахівці Citrix висунули ідею спрощення снуючих ІТ-систем. Марк Темплтон (генеральний директор Citrix) висловився, що вважає це необхідною умовою для можливості роботи через будь-який мобільний пристрій у будь-якому місці і в будь-який час.

В якості універсального засобу для спрощення систем Citrix пропонує власні розробки, в основі яких лежить принципово новий підхід до ІТ-інфраструктури – об’єднання трьох типів хмар: персональних, приватних і публічних (Personal Cloud + Private Cloud + Public Cloud).

Персональні хмари

Концепція BYOС (bring your own Сomputer, «принеси свій власний комп’ютер») була представлена ??Citrix кілька років тому. Вона вписується у стратегію розвитку персональних хмар і передбачає можливість використання свого власного пристрою для доступу до всіх корпоративних додатків, десктопів, даних, контактів і сервісів. Зараз підхід перетворився в BYO-3: згідно проведених опитувань, у розпорядженні середньостатистичного співробітника може перебувати одночасно три пристрої – ноутбук, смартфон і планшет, – а іноді й більше. Думати про те, де будуть розміщені всі ресурси, де збережені дані і для якої платформи створено ту чи іншу програму, не треба. Свобода в роботі – це правило, яке диктують сучасні умови бізнесу. Які інновації запропонували в Citrix для розвитку персональних хмар?

Ще на минулорічній конференції було вперше представлено продукт Citrix XenClient (анонсований в 2009 р.), розроблений спільно з Intel. Він дозволяє використовувати віртуальні робочі станції на ноутбуках і настільних комп’ютерах, навіть коли вони не в мережі. Іншими словами, з XenClient можна використовувати на роботі особистий ноутбук, а не носити з собою, крім власної техніки, ще й корпоративну. Схема працює дуже просто: на «голе залізо» встановлюється гіпервізор, а вже поверх нього стандартний образ віртуальної системи. Працювати можна в будь-якій точці планети; програми, які не потребують постійного виходу в мережу, будуть нормально функціонувати, а після відновлення підключення всі дані будуть автоматично передані на сервер. Скажімо, виїхав співробітник у відрядження і виконує свою роботу на ноутбуці. При віддаленому підключенні дані синхронізуються з сервером, а ІТ-адміністратор стежить за безпекою та контролює роботу ПЗ. Якщо ж у ноутбуці з встановленим XenClient щось змінюється (у системі або ПЗ), то дані посилаються на Citrix Synchronizer, що підтримує віртуальну машину в форматі VHD (Virtual Hard Disk). При цьому для мінімізації трафіку, використовується технологія відстеження блоків, а також компресія даних. Продукт досить швидко набув популярності, всього за рік на сайті компанії було більше 100 тис. завантажень програми. Нова версія гіпервізора XenClient 2 підтримує вже більше 45 мільйонів ПК і ноутбуків, а також графіком Expanded Graphics Support, що працює з Intel HD Graphics у другому поколінні процесорів Intel Core. Також підтримуються дискретні графічні технології від AMD, включаючи відеоадаптери FirePro і Radeon. Загалом рішення не вимагає технології віддаленого управління ПК (vPro), що дозволить використовувати ноутбуки, які не мають VT-d, але при цьому існують деякі обмеження (наприклад, при відсутності VT-d, не можна прокинути 3D карту у віртуальну машину). Оновлений компонент, котрий є відповідальним  за доставку віртуальних машин з ЦОДа на ноутбуки з XenClient. Ознайомчу версію програми можна скачати на сайті компанії.

Також була представлена ??версія XenClient XT, що включає функції підвищеної безпеки (Extreme Security), ізоляції (Extreme Desktop Isolation) і продуктивності (Extreme Performance). Варто зазначити, що Extreme Security містить в собі технологію довірених завантажень  на базі Intel Trusted Execution Technology, де перевіряється конфігурація XenClient при кожному завантаженні. Крім того, додана можливість запуску великої кількості ізольованих віртуальних ПК на одній системі.

Універсальний клієнтський модуль Citrix Receiver також був оновлений. Він доставляє віртуальні десктопи, Windows-, веб-і SaaS-додатки, а також контент за запитом будь-якому користувачеві на будь-який пристрій. Тепер клієнт можна встановити на більш ніж мільярд пристроїв по всьому світу, включаючи ПК і Mac (більше 1000 моделей), планшети (37 моделей) і смартфони (149 моделей), а також 10 класів тонких клієнтів; його підтримують не тільки широко використовуються операційні системи , а й «новинки» – iOS, Android, webOS, Google ChromeOS. Одним словом, наявність Citrix Receiver дозволяє величезній кількості пристроїв напряму підключатися до персональних хмар; приватні хмари стають доступні через рішення NetScaler Cloud Gateway (див. нижче).На конференції була показана робота Receiver на web-планшетах HP з операційною системою webOS, на платформі Chrome OS і інших пристроях. Нижче відео-ролик про рішення Citrix Receiver, що працює на iPhone під управлінням iOS:
youtu.be/TeUm_O79ojQ

На конференції  також продемонстрували покращене рішення HDX для мультимедіа і хмарних додатків. Воно оптимізує продуктивність, точність і пропускну здатність каналу при роботі з додатками, насиченими мультимедійними сервісами, такими як відео, аудіо і 3D графіка, особливо при доставці по глобальних мережах або із зовнішніх хмарних середовищ. Іншими словами, з його допомогою перегляд відео або участь в ВКС стає більш комфортним, особливо це актуально при роботі на власному ПК при повільному інтернет-з’єднання. Нова версія оптимізувала технологію HDX RealTime, і з’явилася повна підтримка QoS з пріоритетом трафіку в реальному часі між потоками протоколів TCP і UDP, за якими йде непаралельних двонаправлений звук для VoIP і програм Unified Communications. Також вдосконалено перенаправлення Flash, віддалений доступ до DirectX і GDI + graphics, а також вбудована технологія HDX 3D Pro і Microsoft RemoteFX. У технології HDX WAN Optimization оптимізована доставка Flash на граничні відстані з обробкою затримки до 300 мс.

Веб-сервіс GoToMeeting з HD Faces дозволяє організувати відеоконференції з контентом високої чіткості. Вперше рішення почало свою роботу в 2004 році. Нова технологія Citrix Multistream HD об’єднує до 6 учасників в одній сесії (у звичайному режимі до 15), які, крім перегляду відео з максимальним дозволом до 1920 х 960 пікселів, можуть бачити загальний робочий стіл. Тестова бета-версія доступна безкоштовно з 25 травня.
Нова програма GoToManage для iPad дозволяє безпечно шукати і усувати неприємності, а також надавати технічну підтримку комп’ютерних систем користувачів з будь-якого місця в режимі реального часу. На конференції було обіцяно, що додаток буде безкоштовним. Нижче відео (англійською мовою):
youtu.be/ZG7H3NQ70Xk

Приватні хмари

Перспектива стрімкого розвитку концепції приватних хмар Citrix стала більш реальна з придбанням компанії Kaviza та її універсального рішення для малого та середнього бізнесу VDI-in-a-Box. Одна назва технології говорить про її «самодостатності» і простоті використання: технологія не вимагає брокерів сполук, серверів управління та Балансувальник навантаження. Все вміщується в одному віртуальному модулі. VDI-in-a-Box доповнює лінійку рішень Citrix XenDesktop для віртуалізації десктопів корпоративного класу.

Оновлена ??версія інструменту для віртуалізації десктопів XenDesktop 5 включає функцію IntelliCache. Вона дозволяє скорочувати витрати на системи зберігання даних до 50% і надалі підвищувати економічність віртуалізації десктопів.
Також був представлений новий, безкоштовний онлайн-сервіс Success Accelerator, призначений для спрощення розгортання рішень для віртуалізації десктопів. Користувач може отримати консультації з будь-яким проектом 24 години на добу 7 днів на тиждень: там є поради і конкретні приклади з реальної практики.

Публічні хмари

Удосконалюючи внутрішню частину ЦОД і розвиваючи публічні хмари, Citrix пропонує два нових рішення. Cloud Gateway найбільш безпечно доставляє SaaS-і веб-додатки користувачам, де б вони не перебували; рішення Cloud Gateway оснащено функціоналом single sign-on для аутентіфіцированний користувачів. Іншими словами, продукт дозволяє персональним хмарам клієнтів підключатися до корпоративного ЦОД. Друге рішення, Netscaler Cloud Bridge, шифруючи канал зв’язку з провайдером, служить для переносу додатків в приватне хмара і підтримує канал зв’язку між приватними і публічними хмарами. NetScaler CloudBridge дозволяє винести програми в публічне хмара, залишивши дані всередині компанії. Обидва рішення, як у фізичному, так і у віртуальному виконанні, розраховані на роботу з апаратними платформами x64.
І щоб все працювало «без сучка і без задирочки», Citrix вперше анонсувала проект Olympus, розроблений на базі OpenStack і службовець для створення хмарних інфраструктур. Він дозволяє розгортати масштабовані, ефективні хмари класу IaaS з відкритим вихідним кодом. Проект Olympus допускає застосування Microsoft Hyper-V і VMware vSphere, може бути використаний для створення як публічних, так і персональних хмар. При цьому використовується та ж архітектура, підхід і технології, що і для розгортання найбільших хмар у світі.
Яка ж у підсумку головна ідея всіх рішень, представлених Citrix на заході в Сан-Франциско? Умовно кажучи, треба бути простіше, і люди до вас потягнуться. Усього кілька програмних та апаратних рішень, і трехоблачная стратегія полегшує життя не тільки співробітникам, вимушеним переміщати свої дані із пристрою в пристрій, ризикуючи їх безпекою, але і компаніям, тверезо оцінює витрати на ІТ. Симбіоз персональних, приватних і публічних хмар спрощує процеси транспортування, зберігання та забезпечення безпеки інформації. І гіпервізора, відповідні хмарним вимогам, перші в цій справі помічники.

За матеріалами habrahabr.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів