Що чекає «хмарні» обчислення в 2010 році

Не секрет, що «хмарні» обчислення все більше впроваджуються в корпоративне середовище, особливо в ІТ-оточення для тестування і розробки, а також в якості платформи для виконання некритичних для бізнесу додатків і сервісів. Разом з тим постачальники «хмарних» рішень зацікавлені в інтеграції своїх продуктів з серйозними, важливими для бізнесу завданнями. Для цього ведеться створення стандартів, вивчаються питання безпеки, розглядаються механізми підвищення рівня послуг, обговорюються нові цінові моделі.

2010 покликаний продовжити і розвинути тенденції, що намітилися на ринку «хмарних» обчислень.

Прийдешнє падіння цін на «хмарні» обчислення підтверджується кількома подіями: 15-процент зниження розцінок Amazon EC2, зменшенням з $ 20 до $ 5 щорічної вартості зберігання даних на фотохостингу Google Picasa Web Albums та більш лояльним ставленням до клієнтів служби Microsoft Business Productivity Online Suite, що включає SaaS -версію Exchange, за рахунок скорочення вартості щомісячного обслуговування з $ 15 до $ 10.

Перехід на спрощені моделі ціноутворення покликаний полегшити орієнтування клієнтів у зростаючому спектрі «хмарних» послуг і супутніх опцій.

Заміна фіксованих тарифних планів на оплату реально спожитого часу «хмарних» ресурсів приверне більше корпоративних замовників.

Вендори «хмарних» служб постараються досягти 100-відсоткової безперервності роботи своїх сервісів, щоб гарантувати високу доступність критичних для бізнесу додатків.

Прийдуть нові технології, що оптимізують і посилюючі продуктивність «хмар»: наприклад, центри обробки даних отримають спрощені механізми міграції в «хмарну» інфраструктуру.

«Хмарні» провайдери поставлять питання про регулятивної вироблення стандартів на безпеку даних. В даний час – в тому випадку, наприклад, якщо «хмарна» служба втрачає інформацію клієнта, який у свою чергу отримав її від споживачів, – не зрозуміло, кого вважати винним.

Для «хмар» стане традиційним інформувати замовників у реальному часі про поточний стан роботи служб за рахунок повсюдного впровадження інструментів відстеження продуктивності.

Продовжиться вироблення стандартів на «хмарні» обчислення в зв’язку з необхідністю прозорої міграції клієнтів з одного «хмари» в інше. У квітні Цільова група розподіленого управління (Distributed Management Task Force, DMTF) анонсувала Інкубатор відкритих «хмарних» стандартів, а в грудні сформовано Раду корпоративних споживачів «хмарних» обчислень (Enterprise Cloud Buyers Council), завдання якого полягає у популяризації «хмарних» технологій за рахунок впровадження інтероперабельності між приватними і публічними «хмарами».

«Хмари» залучать більше замовників з державного сектору, що дозволить не тільки отримати потрібні інвестиції у розвиток технологій, але й прискорити прийняття стандартів і вирішення ключових проблем.

Відбудеться догляд від централізованого ІТ-управління «хмарної» інфраструктурою з обов’язковим контролем кожного кроку з боку ІТ-підрозділів компаній і установ, з тим щоб клієнти могли самостійно регулювати обсяги експлуатованих сервісів.

За даними pcworld.com

Прокоментувати

Недавні записи

Архів