Британська соцзахист йде в онлайн

Author ulex    Category Internet     Tags

Прем`єр-міністр Великобританії Гордон Браун (Gordon Brown) пообіцяв перенести більшість послуг населенню в Інтернет. Вже в 2010 році позики на навчання, допомогу з безробіття, податкові відрахування працюючим і допомога на дітей можна буде оформити тільки через Інтернет і ніяк інакше. У 2011 році оформлення повернення ПДВ і податків з фонду заробітної плати теж будуть повністю перенесені в Інтернет.

Гордон Браун давно відомий як прихильник переходу до веб-послуг для населення. Наприклад, його рішенням було виділено 30 млн. фунтів стерлінгів (близько 50 млн. доларів США), щоб підключити до Інтернету ще мільйон громадян Британії до 2012 року – не в останню чергу через істотної економії на соціальних послугах. За його словами, перехід на онлайн-обслуговування обіцяє вже на початковому етапі потенційну економію в сумі 400 млн. фунтів стерлінгів, а кожна наступна соціальна виплата через Інтернет буде економити державі додаткові мільйони і мільярди фунтів.

Відома британська бізнес-леді березня Лейн Фокс (Martha Lane Fox) вітала рішення прем’єр-міністра. На думку Лейн Фокс, виділення коштів на нові онлайн-центри допоможе ввести в світ онлайн-сервісів ще, принаймні, мільйон громадян, які до цих пір змушені були залишатися в стороні від сучасних та ефективних технологій. Лейн Фокс також виступає за радикальні рішення – повне закриття «оффлайнових» соціальних служб допоможе стимулювати освоєння мережевих технологій серед всього населення Великої Британії.

На додаток до ініціатив по перенесенню соціальних послуг в Інтернет Браун згадав про свою роботу з Тімом Бернерс-Лі (Tim Berners-Lee), винахідником сучасної «Всесвітньої павутини». Тепер прем’єр-міністр Британії пропонує «зробити публічні дані по-справжньому публічними». Зокрема, через Інтернет стануть доступними бази даних центрального уряду, місцевих органів влади, системи охорони здоров’я, поліції та органів освіти.

Детальніше про ініціативи британського прем’єра з перетворення нинішніх соціальних послуг населенню в загальнодоступні веб-сервіси можна прочитати в огляді на сайті Mail.ru.

За даними security.ua

Прокоментувати

Недавні записи

Архів