Тім О’Рейлі: Інтернет – ось операційна система майбутнього

Author lambo-cbto-admin    Category Internet, Обчислення у хмарі     Tags
Розробники та компанії, які побудували свою діяльність на створенні відкритого ПЗ типу Linux або MySQL, помиляються, оскільки майбутнє програмування за WWW.

На думку  Тіма О’Рейлі (Tim O’Reilly), власника видавництва комп’ютерної літератури O’Reilly, апологета руху відкритого ПЗ та ідеолога Веб 2.0, який виступив з доповіддю на конференції OSBC (Open Source Business Conference), операційною системою майбутнього є цілком весь Інтернет. За його словами, як правило вважають, що економіка відкритих рішень будується на масштабному просуванні недорогих додатків на розвинених ринках, але це насправді це лише бліда подоба реального потенціалу відкритого ПЗ. ОС Linux, звичайно, відіграла важливу роль у розвитку економіки і WWW-технологій, однак вона є лише засобом, а не кінцевою метою.

Відкрите ПЗ вимостило широку дорогу для пов’язаних з Інтернетом даних, що накопичуються в «хмарі». Обсяг даних поповнюється, приміром, прикладними пристроями на зразок iPhone, які генерують інформацію. У «хмарах» інформація обробляється, а потім надходить в Мережу, стаючи доступною за допомогою того ж відкритого ПЗ. З часом веб-служби тісно об’єднуються: дані стають все більш прив’язаними до Інтернету. Обсяги цієї інформації зростають, як снігова лавина : чим більше людей ними користується, тим складніше їх відтворити. Яскравий приклад адекватного розуміння тенденцій – Google.

Нинішні умови такі, вважає пан О’Рейлі, що успіх на веб-ринку вимагає великої кількості даних і ресурсів для їх обробки. Обділені останніми, традиційні відкриті постачальники ПЗ невірно міркують, розпорошуючись на завдання типу максимізації продажів ліцензій. Вони забувають, що відкрите ПЗ – насправді інструмент невдах, які відкривають і просувають ринки, а також тих, хто прагне увірватися в бізнес. Адже в будь-якому випадку їм доведеться продовжувати займатися підтримкою відкритого ПЗ, у той час як майбутнє не в ньому, а у відкритому Інтернеті і відкритих даних.

За даними internetua.com

Прокоментувати

Недавні записи

Архів